הצגה של ביטחון עצמי, האם זה עובד?

(הקרנה מכוונת של ביטחון עצמי כלפי חוץ, לעומת הוויה של ביטחון עצמי) 

במידה מסוימת כן. כולנו יודעים שאנשים אוהבים אנשים המקרינים ביטחון עצמי.

כדי לפתח  ביטחון עצמי אמיתי דרוש מאמץ וידע מתאימים ולפעמים נדרש טיפול פסיכולוגי – דבר שאנשים עם ביטחון עצמי נמוך חוששים ממנו במיוחד.

ביטחון עצמי נמוך, מביא אנשים להיות מאוד עסוקים במה שהאחרים חושבים עליהם, ולכן קשה להם מאוד להודות שיש להם ביטחון עצמי נמוך ושהם מעונינים בטיפול.

בנוסף, בעלי ביטחון עצמי נמוך, למרבה הצער בד"כ אינם מאמינים, שאפשר להשתנות באמת, הם מרגישים כאילו נגזר עליהם לחיות את חייהם עם פחדים, או תחושה מעורפלת של חוסר נוחות ביחס לעצמם.  

לכן להסתפק וללמוד כיצד להקרין כלפי חוץ ביטחון עצמי מרגיש יותר בהישג ידם. פשוט ללמוד כיצד לדבר, מתי לשתוק, כמה לחייך ואיך לעמוד ולנוע נשמע קל יותר.

בנקודה זו אתם עשויים להיות מופתעים אך תרגול כזה באמת עוזר. תרגול כזה יעזור במציאת בן זוג, בקריירה ומבחינה חברתית באופן כללי.

בנוסף, התרגול יתמוך בפיתוח ביטחון עצמי (נרכש). זאת, מאחר ואדם חסר ביטחון עצמי פוחד מאוד להתנהג כאילו הוא בעל ביטחון עצמי, והתגברות על הפחד הזה, בונה חוט שדרה והינה צעד לא מבוטל בפיתוח ביטחון עצמי.  

אם כן, מה הבעיה?  

הבעיה היא שללא ביטחון עצמי יסודי יותר ובריא באמת, לא תרגישו מסופקים באמת משום דבר. תוכלו לעבוד על כל העולם, אך לא על עצמכם, לא לאורך זמן.

ללא ביטחון עצמי אמיתי, תמיד ישאר חשש נסתר שתחשפו ושיראו "מי אתם באמת."

לכן כדי לחיות חיים מוגשמים ומסופקים צריך להשקיע בריפוי חוסר הביטחון ותחושת חוסר ערך(ביטחון עצמי בסיסי) ובפיתוח ביטחון עצמי וערך עצמי נרכשים.  

 

לסיכום, הצגה של ביטחון עצמי בהחלט יכולה לתרום, במיוחד כשלב בדרך, אך ביטחון עצמי וערך עצמי אמיתיים הינם מה שאתם מחפשים באמת.

עם ביטחון עצמי אמיתי לא תהיו עסוקים בלהגן על עצמכם (באופן מוגזם) ולא בלבקר אחרים ואת עצמכם (באופן מוגזם). עם ביטחון עצמי אמיתי תהיו עסוקים בלבטא ובליהנות מעצמכם ומאחרים. במקום להיות מונעים ע"י פחדים, תהיו מונעים מהצורך הטבעי לבטא את עצמכם ואת יחודיותכם.

.